Wezmę udział w Akademickich Mistrzostwach Polski

Pisałem ostatnio, że niezbyt często można zobaczyć mnie wiosłującego na ergometrze w stolicy. Po dokładniejszym przeanalizowaniu tematu okazało się jednak, że prawie około połowy moich startów odbywa się właśnie tu. Zbliża się wielkimi krokami kolejna taka impreza.

Plakat Akademickich Mistrzostw Polski w konkurencji ergometru wioślarskiego

Akademickie Mistrzostwa Polski - bo o tej imprezie mowa - odbędą się już za tydzień - w niedzielę, 17 kwietnia. Niestety z powodu pewnych formalnych niedociągnięć nie będę startował bezpośrednio w konkursie. Będę ścigał się z kolegami, ale mój wynik nie zostanie sklasyfikowany. Trudno, nie miejsce na liście jest jednak najważniejsze.

Podobnie jak poprzednio powinienem pewnie napisać coś o prognozowanym wyniku. To chyba jeszcze trudniejsze niż wtedy. Na początku marca byłem w raczej kiepskiej formie. Z tygodnia na tydzień moje wyniki poprawiały się i jak uważni czytelnicy za pewne wiedzą wynik z 19 marca był już znacznie lepszy niż wynik z Bydgoszczy sprzed dwóch tygodni. Taka tendencja wzrostowa utrzymywała sie przez cały czas i jeszcze tydzień temu byłem pewien, że wynik będzie zdecydowanie lepszy. W międzyczasie dopadło mnie jakieś niemiłe choróbsko. Męczy mnie trochę jakiś dziwny kaszel. Nie wiem na ile sytuacja jest rozwojowa. Walczę z tym "badziewiem" jak umiem najlepiej i chyba nie da mi rady. Wynik powinien więc być lepszy niż z połowy marca nawet o kilka sekund. Co jednak pokaże komputer w niedzielę po przewiosłowaniu tysiąca metrów - zobaczymy dopiero w niedzielę.

Jak tam dojechać


Pokaż Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego na większej mapie

Równie trudno, jak o spodziewanym wyniku, mówi mi się o godzinach. Wiadomo jedno - impreza zaczyna się o 12:00. Wydaje mi się, że kolejność startów będzie taka sama, jak na poprzednich zawodach. Najpierw wystartują kobiety wagi lekkiej, później my, czyli mężczyźni wagi lekkiej. Moje wyniki nie są zachwycające, więc wystartuję pewnie w jednym z pierwszych wyścigów tej kategorii, ale o której godzinie? Nie umiem odpowiedzieć. Mogę gdybać, że pewnie po 13:00.

Gdzie jest impreza? To też dość ważne pytanie. Zawody odbywają się w hali Uniwersytetu Warszawskiego na Banacha 2. Niezorientowanym miejsce pokazuje mapka obok.

Kolejne pytanie - czy będą fotki? Chciałbym, ale to trudny temat. Podczas startu ja wiosłuję więc nie mogę w tym samym momencie robić sobie zdjęć. Trener też jest zajęty - nie widzę licznika więc on zastępuje mi wzrok. Mogę wziąć ze sobą aparat, ale nie ma komu go dać, dlatego jeśli nie zjawi sie jakaś chętna, zaufana osoba to żadnych zdjęć może nie być, podobnie jak nie było z poprzedniej imprezy.

Jak zwykle liczę na wasz gorący doping. Oczywiście wolałbym widzieć was na hali i słyszeć okrzyki zagrzewające do jeszcze większego wysiłku, ale wiem, że każdy ma swoje sprawy. Liczę przynajmniej, że chociaż w duchu będziecie mocno trzymali za mnie kciuki. Oczywiście w niedzielę lub poniedziałek napiszę jak było i jaki był wynik.